قطعنامه ضد پاکستانی مجلس اروپا خشم اسلام آباد را برانگیخت

به گزارش مجله زیبایی زندگی، دولت پاکستان در واکنش به تصویب قطعنامه مجلس اروپا علیه این کشور که در آن به قوانین مقابله با کفرگویی اعتراض شده است، گفت: گفتمان اروپایی ها حاکی از عدم درک آنان از قوانین پاکستان و تفسیر بی جا از تعهد اسلام آباد به مسائل حقوق بشری است.

قطعنامه ضد پاکستانی مجلس اروپا خشم اسلام آباد را برانگیخت

از منابع رسمی پاکستان، تصویب قطعنامه ضدپاکستانی از سوی نمایندگان مجلس اروپا و خواسته آنان برای تجدید نظر در امتیاز تجاری کشورهای اروپایی به اسلام آباد و همچنین لغو آنچه که غرب قوانین تبعیض آمیز علیه جامعه اقلیت در پاکستان عنوان می کند، خشم دولت پاکستان را برانگیخت.

وزارت امور خارجه پاکستان جمعه شب با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تاسف از رویکرد مجلس اروپا خاطرنشان کرد: گفتمان در مجلس اروپا نشان دهنده عدم درک آنان از ماهیت قوانین مقابله با کفرگویی و حساسیت های مذهبی مرتبط با آن در پاکستان - و در جهان اسلام است.

در این بیانیه آمده است: تفسیر بیجای اروپا در مورد سیستم قضایی پاکستان و قوانین داخلی جای تأسف دارد، درحالی که این کشور یک نظام دموکراسی مجلسی با جامعه مدنی پر جنب و جوش و دارای رسانه های آزاد و قوه قضائیه مستقل است که کاملاً متعهد به ارتقا و حمایت از حقوق بشر برای همه شهروندان خود و بدون تبعیض است.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود: این کشور ساز و کار لازم برای جلوگیری از هرگونه نقض حقوق بشر مرتبط با جامعه اقلیت دارد در عین حال مفتخر است که اقلیت ها در پاکستان مطابق قانون اساسی کشور از حقوق برابر و محافظت کامل برخوردارند.

در این بیانیه خطاب به کشورهای غربی که پدیده اسلام هراسی و توهین به مقدسات اسلامی به بهانه آزادی بیان طی سال های اخیر به شدت افزایش داشته آمده است: در زمانی که شاهد افزایش اسلام هراسی و پوپولیسم هستیم، جامعه جهانی باید عزم مشترکی برای مبارزه با بیگانه ستیزی، عدم تحمل و تحریک به خشونت بر اساس دین یا عقاید داشته باشد و برای تقویت همزیستی مسالمت آمیز همکاری کند.

رسانه های پاکستانی گزارش دادند: نمایندگان مجلس اروپا در بحث تنش های اخیر میان اسلام آباد و پاریس بر سر اعتراضات اخیر در پاکستان علیه فرانسه و واکنش تند گروه های پاکستانی به تداوم اقدامات موهن در پاریس علیه مقدسات مسلمانان، طرف فرانسه را گرفته و با این کشور ابراز همبستگی کرد.

پاکستان ماه گذشته شاهد اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف این کشور به اسلام هراسی در اروپا و همچنین بی حرمتی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) در فرانسه بود و معترضان خواستار اخراج سفیر فرانسه از پاکستان شده اند.

پس از مذاکرات دولت پاکستان با معترضان ضدفرانسوی، توافق شد تا مطالبه اصلی آنان یعنی اخراج سفیر فرانسه در محکومیت بی حرمتی به مقدسات اسلامی، به صورت قطعنامه به مجلس ملی پاکستان ارائه شود.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1667

به "قطعنامه ضد پاکستانی مجلس اروپا خشم اسلام آباد را برانگیخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعنامه ضد پاکستانی مجلس اروپا خشم اسلام آباد را برانگیخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید