چرا بعضی تیم ها دنبال شروع دوباره لیگ هستند؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، به گزارش خبرنگاران، میرمعصوم سهرابی در گفت وگو با سایت باشگاه تراکتور در خصوص آخرین شرایط تیم تراکتور اظهار کرد: از همان روز اولی که ستاد مقابله با کرونا، انجام تمرینات ورزشی را پرخطر اعلام نمود، تصمیم به تعطیلی تمریناتمان گرفتیم و تا کنون تمرینات تیممان تعطیل بوده و بازیکنانمان به انجام تمرینات انفرادی می پردازند.

چرا بعضی تیم ها دنبال شروع دوباره لیگ هستند؟

وی افزود: مربی بدنساز تیم، هر روز به طور مرتب برنامه ای را برای تمرین در منزل در اختیار بازیکنان قرار می دهد تا سطح آمادگی آنان حفظ شود تا در ادامه فوتبالشان دچار مشکل نشوند؛ هر چند که با توجه به تعطیلی نزدیک به دو ماهه تمریناتمان، مطمئناً نیاز زیادی برای آماده سازی مجدد بدن بازیکنان است تا به شرایط مطلوب سابق برگردند.

سرپرست باشگاه تراکتور بیان نمود: متولیان امر و آن ارگان و اشخاصی که به ادامه مسابقات لیگ نوزدهم اصرار می ورزند، آیا می دانند که حتی اگر خدایی ناکرده، یک بازیکن لیگ به این ویروس کرونا مبتلا شود، چه فاجعه ای رخ می دهد؟ آیا این موضوع را در نظر گرفته اند که به چه قیمتی به دنبال پیگیری لیگ هستند؟

وی ادامه داد: بیشتر بازیکنان و ورزشکاران، با استناد به نظر کارشناسی شده کمیته پزشکی فیفا، بر این عقیده اند که در صورتی که به کرونا مبتلا شوند، عمر فوتبالی شان به انتها خواهد رسید و دیگر قادر به ادامه ورزش حرفه ای نخواهند بود و این بزرگترین ضربه را به فوتبال حرفه ای آن شخص و سرمایه های فوتبال کشور ما خواهد زد و مسئولان مربوطه باید این موارد را در تصمیم گیری های خود لحاظ کنند.

وی افزود: باید این را در نظر بگیریم که شرایط فوتبال حرفه ای با سایر مشاغل متفاوت است؛ چرا که فوتبال، شغل بازیکنان و منبع درآمد آن هاست و درصورتی که فوتبالیستی دچار مسئله ای شود، عمر ورزشی اش به انتها می رسد و دیگر قادر به بازگشت به فوتبال حرفه ای و شغلش نخواهد بود.

سرپرست باشگاه تراکتور گفت: فوتبالیست ها حق دارند و به دنبال این موضوع هستند که در صورت بروز مشکل احتمالی، چه کسی جوابگوی انتها عمر فوتبالی شان خواهد بود؟ آیا وزارت ورزش پاسخ آن ها را خواهد داد یا فدراسیون و یا باشگاه ها و …؟ جان انسان ها بسیار مهم تر از همه چیز است و در اولویت نخست ارزش های انسانی قرار گرفته است و حتی کمیته پزشکی فیفا نیز اخیراً اعلام کرده که هیچ چیز به اندازه جان انسان ها مهم نیست و فدراسیون ها نباید عجله ای برای شروع تمرینات و ادامه مسابقات داشته باشند و این نکته ای است که مطمئناً به طور کامل کارشناسی شده و قابل استناد است. حتی بسیاری از لیگ های معتبر در سرتاسر جهان، در حال تعطیل کردن و نیمه تمام گذاشتن لیگ امسال کشورهایشان هستند؛ اما نمی دانم چرا برخی ها مصرانه به دنبال شروع تمرینات و پیگیری مسابقات هستند و به این موضوع پافشاری می کنند.

به گزارش خبرنگاران، سهرابی در حالی بر لغو مسابقات لیگ تاکید کرده که چند روز پیش حسن آذرنیا سرپرست باشگاه ماشین سازی - که این باشگاه هم همانند تراکتور تحت مالکیت محمدرضا زنوزی است- درباره ضرورت تعطیلی مسابقات لیگ صحبت کرده بود!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1022

به "چرا بعضی تیم ها دنبال شروع دوباره لیگ هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بعضی تیم ها دنبال شروع دوباره لیگ هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید