چگونه یک شرکت پیمانکاری ساختمان ثبت کنیم

به گزارش مجله زیبایی زندگی، رپرتاژ آگهی - منظور از شرکت های پیمانکاری ساختمانی و یا تاسیساتی و یا تجهیزاتی خصوصی ایران، اشخاص حقوقی در بخش خصوصی ایرانی است که برای انجام کارهای ساختمانی و یا تاسیساتی و یا تجهیزاتی به صورت شرکت در داخل کشور به ثبت رسیده و صد در صد سهم الشرکه آن متعلق به اشخاص حقیقی ایرانی در بخض خصوصی باشد و منظور از شرکت ها و موسسات تعاونی پیمانکاری ساختمانی و تاسیساتی و تجهیزاتی ، شرکت ها و موسساتی است که بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران به منظور انجام عملیات ساختمانی، تاسیساتی و یا تجهیزاتی به وجود آمده و صد در صد سهام یا دارایی آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی مندرج در ضوابط بخش تعاونی جمهوری اسلامی ایران باشد .

چگونه یک شرکت پیمانکاری ساختمان ثبت کنیم

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

ثبت شرکت پیمانکاری یکی از پر متقاضی ترین و محبوب ترین شرکت هایی هستند که در سال های اخیر در کشورمان به ثبت رسیده و به فعالیت می پردازند و شاید بتوان از دلایل مهم محبوبیت و پر متقاضی بودن ثبت شرکت پیمانکاری به درآمد بسیار خوب این شرکت ها، وجود بازار کار داخلی و خارجی و همچنین وجود نیروی کار متخصص و متعهد ایرانی اشاره کرد .

شرکت های پیمانکاری هم می توانند بصورت شرکت های سهامی خاص و هم بصورت شرکت های با مسئولیت محدود شکل گرفته و تاسیس شوند. البته باتوجه به شرایط تشکیل این نوع از شرکت ها قالب سهامی خاص مناسبتر بنظر می رسد. زیرا با ثبت شرکت به صورت سهامی خاص اعتبار و ارزش که مناقصه گذاران به این نوع شرکت ها می دهند، بیشتر است، همچنین این نوع شرکت برای دریافت تسهیلات بانکی و اخذ نمایندگی معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده های سطح بالا مناسبتر هستند به دلیل این که در همان ابتدای تاسیس 35 درصد از سرمایه آن در بانک به نام شرکت واریز می گردد و مانند شرکت با مسئولیت محدود سرمایه اش صرفا به اعلام محدود نیست .

نکته : طبق ماده 3 آئین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجارتی مصوب 1337،ثبت تشکیلات و موسسات مزبور در تهران در اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها در اداره ثبت مرکز اصلی آن به عمل خواهد آمد.لذا مرجع ثبت شرکت در تهران اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی که از دوایر اداره ثبت اسناد و املاک است می باشد و در خارج از تهران اداره ثبت اسناد و املاک مرکز اصلی شهرستان مورد نظر است .

مراحل ثبت شرکت پیمانکاری

ثبت شرکت پیمانکاری به صورت با مسئولیت محدود

برای اینکه بتوانید شرکت پیمانکاری خود را در زیر مجموعه شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید، باید حداقل 2 عضو و 100 هزار تومن سرمایه اولیه داشته باشید و یا متعهد به پرداخت کل سرمایه شوید یا تمام آن را پرداخت کنید .

مدارک لازم برای ثبت شرکت پیمانکاری با مسئولیت محدود

کپی مدارک شناسایی شامل کپی شناسنامه و کارت ملی

اصل گواهی عدم سوء پیشینه

اقرارنامه امضا شده

مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

ثبت شرکت پیمانکاری به صورت سهامی خاص

برای تاسیس شرکت پیمانکاری در قالب سهامی خاص ابتدا باید دو شرط را فراهم کنیم: اول اینکه باید حداقل 3 نفر بعنوان عضو و حداقل 2 نفر به عنوان بازرس در شرکت حضور داشته باشند. دوم اینکه باید حداقل 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت در یک بانک سپرده گذاری گردد. البته یادتان باشد حداقل سرمایه برای شرکت صدهزارتومان است.

مدارک لازم شرکت پیمانکاری سهامی خاص

کپی مدارک شناسایی شامل کارت ملی وشناسنامه

اصل گواهی عدم سوء پیشینه

اقرارنامه امضا شده

فرم مشخصات اعضا

سه نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص که به امضای تمامی سهامداران رسیده باشد

دوبرگ اظهار نامه از حسابداری ثبت

در صورتیکه موضوع احتیاج به مجوز دارد، مجوز را تهیه کرد .

با ثبت برند پیمانکاری کسب و کار خود را بیشتر معرفی کنید

هر محصولی برای دریافت امتیاز برای کیفیتش، تنها به وسیله نام و علامت ثبت شده روی آن می تواند قابل تشخیص باشد. این علامت تجاری به اصطلاح برند نام برده می گردد. ثبت علامت تجاری موجب کسب اعتبار مادی و معنوی برای شرکت یا تجارتخانه است. بنابراین امروزه ثبت برند تجاری شرکت اهمیت زیادی پیدا نموده و تاجران و مدیران شرکت برای حفاظت از برند خود حساسیت زیادی دارند.

مزایای ثبت برند تجاری

حمایت قانونی و حفاظت در مقابل سوء استفاده کنندگان و متقلبان

ایجاد شهرت برای خدمات، محصولات و شرکت شما

تشویق شرکت ها به سرمایه گذاری بیشتر در کیفیت و بهبود کالا

تضمین تشخیص محصولات از یکدیگر توسط مشتریان با ثبت برند

تمایز محصولات شرکت ها از یکدیگر

حق استعمال انحصاری از علامت تجاری

قابلیت نقل و انتقال علامت تجاری ثبت شده

امکان دریافت وام

امکان اعطای نمایندگی برند

ابزاری برای بازاریابی شرکت و ایجاد وجهه عمومی

ایجاد ارزش افزوده سهام و افزایش درآمد شرکت برای سهامداران با ثبت علامت تجاری

اجازه استفاده از برند توسط اشخاص ثالث

مراحل ثبت برند

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مدارک مورد احتیاج را تهیه نموده و به وسیله لینک ثبت نام مراحل را به صورت گام به گام طی کنید؛ تا بدون احتیاج به مراجعه حضوری اقدام به ثبت برند و لوگو خود کنید .

در صورتی که آشنایی با فرایند ثبت برند ندارید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش ثبت برند را که توسط کارشناسان فرداد رسا تهیه شده مطالعه بفرمایید

مدارک مورد احتیاج ثبت برند که ضروری است اسکن آن ها را در سایت بارگذاری کنید عبارتند از :

برای اشخاص حقیقی : کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی مجوز فعالیت شامل جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی. گفتنی است در صورتی که نشان تجاری شما شامل حروف لاتین باشد ضروری است اقدام به دریافت کارت بازرگانی نموده و کپی کارت بازرگانی خود را نیز در سایت قرار دهید .

برای اشخاص حقوقی: کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (نباید بیش تر از دو سال از آخرین تغییرات شرکت گذشته باشد.)، کپی مجوز فعالیت شامل جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی، گفتنی است در صورتی که نشان تجاری شما شامل حروف لاتین باشد ضروری است اقدام به دریافت کارت بازرگانی نموده و کپی کارت بازرگانی خود را نیز در سایت قرار دهید .

نهایتا پس از طی مراحل ثبت نام، سامانه یک کد رهگیری در اختیار شما قرار خواهد داد. شما به وسیله این کد می توانید با کارشناس مربوطه به وسیله سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ارتباط بوده و فرآیند ثبت را پیگیری کنید. در این فرآیند ضروری است که اگر از نظر کارشناس ایراداتی برای ثبت برند شما وجود داشت آن ها را برطرف کنید. پس از تایید نهایی مدارک شما توسط کارشناس مربوطه دو نسخه قرارداد به آدرس شما ارسال می گردد. شما می بایست هر دو نسخه قرارداد را امضا نموده و یکی از نسخه ها را به همراه مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی به آدرس مرکز پست کنید. پس از دریافت مدارک مراحل ثبت برند شما در سازمان شروع خواهد شد. آنالیز درخواست شما بر اساس اولویت زمان ثبت خواهد بود بنابراین مراجعه حضوری شما به اداره ثبت اسناد و املاک کشور تاثیر مثبتی بر تسریع فرایند کار شما نخواهد گذاشت .

ساکنین محترم شهرستان کرج هم می توانند با مراجعه حضوری به موسسه فرداد رسا از خدمات ثبت برند و لوگو در کرج توسط موسسه فرداد رسا بهرمند شوند .

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1236

به "چگونه یک شرکت پیمانکاری ساختمان ثبت کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک شرکت پیمانکاری ساختمان ثبت کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید