کدام آپارتمان ها مناسب خانه اولی های وام دار است؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، از هفته گذشت که شرط سن بنا در خانه های مشمول وام خانه اولی ها تغییر کرد و از 15 به 20 سال ساخت افزایش یافت، به تدریج بر شمار جست وجوگران بازار ملک که قصد استفاده از این نوع تسهیلات را دارند، افزوده شده است.

کدام آپارتمان ها مناسب خانه اولی های وام دار است؟

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ماه هاست که یک گروه از خانه اولی ها با وجود اینکه دوره سپرده گذاری آنها در صندوق پس انداز مسکن یکم سررسیده و در واقع نوبت دریافت وام آنها رسیده است، امکان خروج از این صندوق با دریافت تسهیلات و انجام خرید ملکی را نیافته اند، چراکه سرعت تورم ملکی در طول دو سال اخیر بسیار بالا بوده و آنها نتوانسته اند کمبود بودجه خود را جبران نمایند.

استطاعت بسیاری از خانه اولی ها در حد خرید خانه های قدیمی بوده اما شرط سن بنای تسهیلات صندوق یکم، 15 ساله بود و در نتیجه آنها با در بسته برخورد نموده و نتوانسته بودند گزینه مناسب بودجه خود را در شهر تهران پیدا نمایند. اما از هفته گذشته به تدریج بر تعداد جست وجوگران خانه اولی بازار ملک افزوده شده است که اثر مستقیم انتشار خبر تغییر شرط سن بنای وام صندوق یکم از 15 به 20 سال ساخت است.

به این ترتیب اکنون خانه اولی ها می توانند برای خرید آپارتمان هایی که سن بنای آنها از تاریخ صدور جواز حداکثر 20 سال است، از امتیاز وام خود که در ازای سپرده گذاری حداقل یک ساله در شبکه بانکی به دست آورده اند، استفاده نمایند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1130

به "کدام آپارتمان ها مناسب خانه اولی های وام دار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام آپارتمان ها مناسب خانه اولی های وام دار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید