کدام باشگاه ها در بازار تابستانی بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن انجام دادند؟

به گزارش مجله زیبایی زندگی، در پنجره جابجایی تابستانی فوتبال اروپا، مطابق انتظار بزرگان قاره سبز سرمایه گذاری های هنگفتی انجام دادند اما سال جاری سهم لالیگایی ها بیشتر از تیم های سایر لیگ ها بوده است.

کدام باشگاه ها در بازار تابستانی بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن انجام دادند؟

به گزارش خبرنگاران، بازار جابجایی فوتبال اروپا شب گذشته (دوشنبه) بسته شد و تیم های قاره سبز آخرین خرید های خود را هم انجام دادند، البته فروش بازیکن برای آنها همچنان مجاز است اما به شرطی که تیم خریدار در لیگی باشد که بازارش هنوز به سرانجام نرسیده باشد.

در بازار سال جاری بعضی تیم های مطرح اروپا مانند رئال مادرید و بارسلونا دوباره قدرت اقتصادی شان را به رخ کشیدند اما در کنار آنها بعضی تیم ها هم به شیوه ای غیرمنتظره برای خرید بازیکن دست به جیب شده و ولخرجی کردند.

در پنجره تابستانی سال جاری علاوه بر تیم های بزرگ لالیگا پول های هنگفتی هم در فوتبال ایتالیا و انگلیس خرج شد که در میان آنها حضور یک تیم لیگ فزونی بسیار غافلگیر نماینده است.

در ادامه رده بندی پرهزینه ترین تیم های فوتبال اروپا برای خرید بازیکن در پنجره تابستانی جابجایی با رقمی که برای جذب بازیکنان جدیدشان سرمایه گذاری نموده اند را مشاهده می کنید:

1- رئال مادرید؛ 305 میلیون یورو

خریدهای مهم: ادن ازار (100 میلیون یورو از چلسی)، لوکا یوویچ (60 میلیون یورو از اینتراخت فرانکفورت)، ادر میلیتائو (50 میلیون یورو از پورتو)، فرلان مندی (48 میلیون یورو از لیون)، رودریگو (45 میلیون یورو از سانتوس) و آلفونسه آرئولا (قرضی از پاری سن ژرمن)

بعد از تجربه فصلی شوکه نماینده در سال گذشته، رئال مادرید در تابستان سال جاری سرمایه گذاری هنگفتی برای خرید بازیکن و تقویت ترکیبش انجام داد. یکی از مهمترین اقدامات این باشگاه جذب ادن ازار بود که از مدت ها پیش به خرید او تمایل داشت و خود بازیکن بلژیکی هم بارها بر تمایلش برای بازی در سانتیاگوبرنابئو ابزار تمایل نموده بود. لوکا یوویچ هم بازیکنی است که می تواند در سال های آینده به مهره ای بسیار مهم در خط حمله رئال مادرید تبدیل گردد.

2- بارسلونا؛ 255 میلیون یورو

خریدهای مهم: آنتوان گریزمان (120 میلیون یورو از اتلتیکومادرید)، فرنکی دیونگ (75 میلیون یورو از آژاکس)، نتو (26 میلیون یورو از والنسیا) و جونیور فیرپو (18 میلیون یورو از رئال بتیس)

خط حمله بارسلونا با ورود بازیکنی در حد و اندازه آنتوان گریزمان، به میزان قابل توجهی تقویت شد، بازیکنی که به زودی به بارسایی ها یاری می نمایند مطمئن شوند که روند گلزنی شان در نوکمپ به این زودی ها متوقف نخواهد شد. بارسلونا فقط برای خرید او و هافبک هلندی آژاکس نزدیک به 200 میلیون یورو هزینه کرد.

3- اتلتیکومادرید؛ 247 میلیون یورو

خریدهای مهم: ژوائو فلیکس (126 میلیون یورو از بنفیکا)، مارکوس یورنته (30 میلیون یورو از رئال مادرید)، ماریو ارموسو (29 میلیون یورو از اسپانیول) و کایران تریپیه (22 میلیون یورو) از تاتنهام

بعد از سرمایه گذاری هنگفت برای خرید پدیده نوجوان فوتبال پرتغالی یعنی ژوائو فلیکس، اتلتیکو مادرید، خرید های بعدی اش را با ارقام پایین تری انجام داد. با این حال می توان گفت که در مجموع عملکرد این تیم در حوزه جابجایی قابل قبول بوده و منجر به تقویت کلی تیم تحت راهنمایی دیه گو سیمئونه شده است.

4- یوونتوس؛ 192 میلیون یورو

خریدهای مهم: ماتیس دلیخت (75 میلیون یورو از آژاکس)، دانیلو (37 میلیون یورو از منچسترسیتی)، کریستین رومرو (30 میلیون یورو از جنوا)، لوکا پیگرینی (22 میلیون یورو از رم)، مریح دمیرال (18 میلیون یورو از ساسولو)، آرون رمزی (بازیکن آزاد از آرسنال)، جان لوئیجی بوفون (آزاد از پاری سن ژرمن) و آدرین رابیو (آزاد از پاری سن ژرمن)

بانوی پیر به جز برای جذب ماتیس دلیخت که برای خرید او رقمی قابل توجه به آژاکس پرداخت، برای جذب دیگر بازیکنان جدیدش در تابستان سال جاری، ارقام بالایی نپرداخت چون مهمترین بازیکنان مدنظرش را به صورت آزاد جذب کرد. یوونتوس طبق روال سال های گذشته با پیشنهاد حقوق های بالاتر از سایر تیم های اروپایی، بازیکنان آزاد بزرگ قاره سبز را برای بازی در تورین مجاب کرد.

5- اینتر؛ 170 میلیون یورو

خریدهای مهم: روملو لوکاکو (80 میلیون یورو از منچستریونایتد)، والنتینو لاتزارو(22 میلیون یورو از هرتابرلین)، متئو پولیتانو (20 میلیون یورو از ساسولو)، الکسیس سانچس(قرضی از منچستریونایتد) و دیه گو گودین (آزاد از اتلتیکومادرید)

خریدهای تابستانی سال جاری اینتر به طرز خاصی رنگ و بوی منچستری داشت چون دو تا از مهمترین آنها از من یونایتد راهی نراتزوری شدند. یکی از آنها روملو لوکاکو بود که به گران ترین خرید تاریخ اینتر تبدیل شد و دیگری سانچس که به صوت قرضی راهی سن سیرو شده است. با این حال شاید جذب دیه گو گودین به عنوان بازیکن آزاد، بهترین خرید تابستانی نراتزوری محسوب گردد.

6- منچستریونایتد؛ 159 میلیون یورو

خریدهای مهم: هری مگوایر (87 میلیون یورو از لسترسیتی)، آرون وان بیساکا (55 میلیون یورو از کریستال پالاس) و دنیل جیمز (17 میلیون یورو از سوانزی)

بعد از ناکامی در کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده، شیاطین سرخ در بازار تابستانی پول قابل توجهی خرج کردند تا ترکیب شان را تقویت نموده و به جمع مدعیان برگردند. رقم هنگفتی که این باشگاه برای خرید مدافع لسترسیتی هزینه کرد، انگیزه زیاد آن برای افزایش ثبات تدافعی اش را به خوبی نشان می داد.

7- سویا؛ 158 میلیون یورو

خریدهای مهم: ژول کُنده (25 میلیون یورو از بوردو)، رونی لوپس (25 میلیون یورو از موناکو)، مانوس دابور (17 میلیون یورو از سالزبورگ)، لوک دیونگ (12.5 میلیون یورو از پی اس وی آیندهوون)، سرخیو رگیلون (قرضی از رئال مادرید) و خاویر هرناندس (8 میلیون یورو از وستهام)

سویا پس از آنکه تعدادی از بازیکنان هجومی مستعدش را از دست داد، برای پر کردن جای آنها دست به جیب شد و بازیکنانی مانند رونی لوپس و لوک دی یونگ را جذب کرد. ورود مدافع 20 ساله فرانسوی، ژول کنده به استادیوم رامون سانچس پیسخوان هم یکی دیگر از مهیج ترین خریدهای تابستانی تیم منطقه آندلس است.

8- آرسنال؛ 152 میلیون یورو

خریدهای مهم: نیکلاس پپه (80 میلیون یورو از لیل)، ویلیان سالیبا (30 میلیون یورو از سن اتین)، کایران تیرنی (27 میلیون یورو از سلتیک)، داوید لوئیز (8 میلیون یورو از چلسی)، گابریه مارتینلی (6 میلیون یورو از ایتوانوی برزیل) و دنی سبایوس (قرضی از رئال مادرید)

به جز خرید پرهیاهوی نیکلاس پپه از لیل، آرسنال در سایر نقاط میدان هم خودش را به میزان زیادی تقویت نموده که یکی از مهمترین آنها خط دفاعی این تیم بوده است. خط میانی توپچی ها هم با ورود سبایوس جانی تازه گرفته است.

9- استون ویلا؛ 148میلیون یورو

خریدهای مهم: وسلی (25 میلیون یورو از بروژ)، تایرون مینگس (22 میلیون یورو از بورنموث)، داگلاس لوئیز (16 میلیون یورو از منچسترسیتی)، مت تارگت (15 میلیون یورو از ساوتهمپتون) و تام هیتون (8 میلیون یورو از برنلی)

تیم فوتبال استون ویلا پس از بازگشت به لیگ برتر، انگیزه فراوانی به ماندن در بالاترین سطح از فوتبال باشگاهی جزیره دارد و به همین دلیل تا جای ممکن خودش را در تابستان تقویت کرد. با جدایی چندین بازیکن از این تیم، سرمربی آن دین اسمیث باید جای خالی آن بازیکنان را پر می کرد و باشگاه هم برای جذب مهره های جدید و خریدهای هیجان انگیز، بودجه کافی در اختیار او گذاشته است.

10- بایرن مونیخ؛ 143 میلیون یورو

خریدهای مهم: لوکاس هرناندس (80 میلیون یورو از اتلتیکومادرید)، بنیامین پاروار (35 میلیون یورو از اشتوتگارت)، ایوان پریشیچ (قرضی از اینتر)، یان فیته آرپ (3 میلیون یورو از هامبورگ)، فیلیپه کوتینیو (8.5 میلیون یورو قرضی از بارسلونا) و میشل کیزانس (12 میلیون یورو از بوروسیا مونشن گلادباخ)

بخش اعظم سرمایه گذاری های بایرن مونیخ برای خرید بازیکن در تابستان سال جاری، برای تقویت خط دفاعی این تیم بود که 100 میلیون یورو صرف خرید لوکاس هرناندس و بنیامین پاوار کرد. باواریایی ها اما بازیکنان قرضی مهمی مانند پریشیچ و کوتینیو را هم جذب نموده اند که هر دوی آنها بند خرید قطعی اختیاری دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 342

به "کدام باشگاه ها در بازار تابستانی بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن انجام دادند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام باشگاه ها در بازار تابستانی بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن انجام دادند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید