تور ارزان اروپا: 9 شگفتی و جاذبه زیرزمینی در اروپا که ارزش تماشا دارند

به گزارش مجله زیبایی زندگی، برخی از تماشای ها و جاذبه های جهان، روی زمین نیستند و برای تماشا آن ها باید پله ها را پایین بروید. با چند جاذبه زیرزمینی اروپا آشنا شوید.

تور ارزان اروپا: 9 شگفتی و جاذبه زیرزمینی در اروپا که ارزش تماشا دارند

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

هزاران سال است که بشر در اروپا ساکن شده است و امپراتوری های نو را روی خرابه های امپراتوری قبلی بنا نموده است. به همین علت است که در اروپا جاذبه های خاص و شگفت آور زیرمینی وجود دارد که بازدید از آن ها، سفری به گذشته اروپا است. شهرهای زیرزمینی که به خوبی حفظ و نگهداری شده اند، مخفیگاه ها و مقبره هایی در گوشه و کنار اروپا وجود دارد که همه زیر زمین هستند.

برخی از این جاذبه ها بسیار قدیمی هستند و جزو قدیمی ترین جاذبه های اروپا محسوب می شوند که قرن ها از دید مردم پنهان بوده اند؛ ولی بر اثر یک اتفاق تصادفی، مجددا کشف شده اند. پناهگاه های غاری عصر یخبندان و نئاندرتال ها اخیرا در اسپانیا و فرانسه به وسیله چوپان ها، کشاورزان و شکارچیان کشف شده است. بازیلیکا سیسترن در استانبول در دوران امپراتوری روم ساخته شده و بعدها به فراموشی سپرده شد؛ هزار سال بعد به وسیله محققی که از منطقه بازدید می کرد و متوجه شد که مردم از کف خانه های خود آب برمی دارند و حتی ماهی می گیرند، آن را کشف کرد.

از سنگرهای زمان جنگ گرفته تا معادن تاریخی، در ادامه با چند جاذبه اروپایی آشنا می شوید که شما را وادار می نمایند برای تماشا شان به زیر زمین بروید.

سردابه ها و دخمه های شگفت انگیز رم

تعدادی از قدیمی ترین و طولانی ترین تونل های دفن در زیر هزارتوی خیابان های شلوغ رم قرار گرفته است. این گورستان های زیرزمینی، نشان دهنده اعمال مرتبط با دفن در جوامع مسیحی و یهودی قرن اول میلادی است. قسمت هایی از این دخمه های چندین کیلومتری، به ندرت بازدید می شوند و متخصصان اعتقاد دارند که هنوز قسمت هایی از آن، کشف نشده به جای مانده است. فقط برخی از قسمت های این دخمه ها برای بازدید عموم آزاد است. محبوب ترین قسمت های آن که به وسیله عموم مردم قابل دسترسی است، قسمت های قدیمی تر دخمه ها است.

برای سفر به رم یا هر یک از شهرهای ایتالیا، تور ایتالیا را در خبرنگاران جست وجو نموده و برترین آفر تور را از میان آژانس های معتبر مسافرتی با پایین ترین قیمت بخرید. بعلاوه برای داشتن برنامه ریزی دقیق تر برای سفر خود، خبرنگاران لیست کاملی از جاهای تماشای ایتالیا را در اختیار شما قرار داده است که ضمن کسب اطلاعات لازم درباره آن ها، سفر راحت تر و بهتری به این کشور داشته باشید.

شهر زیرزمینی پیلسن

مجموعه ای از چندین تونل، گذرگاه و چشمه متعلق به قرن سیزدهم در زیر شهر پیلسن قرار گرفته است که از آن ها به عنوان یک یخچال بزرگ برای خنک نگه داشتن مواد غذایی استفاده می کردند. شهر پیلسن یک ساعت با ماشین از پراگ فاصله دارد. گردشگران می توانند در این تونل های بازسازی شده بگردند؛ جایی که در آن مواد غذایی انبار می شدند و چشمه های آب وجود دارد.

معدن نمک در آلمان

نمک زمانی به مقدار طلا دارای اهمیت بود و به طور مداوم از معدن نمک Berchtesgaden استخراج می شد. این معدن در نزدیکی مزر اتریش در آلپ باواریا برای مدت بیش از 5 قرن است که وجود دارد. تورهای همراه با راهنما، گردشگران را به عمق 650 متری می برد تا آن ها را با تاریخچه و اهمیت استخراج نمک در منطقه آشنا کند. قدم زدن در غارهای نمکی، سوار شدن بر واگن های قدیمی معدن چی ها و... از جمله فعالیت های مجذوب کننده تورهای بازدید از این معدن است.

هرر زمانی که قصد سفر به آلمان را دارید، مقرون به صرفه ترین تورهای آلمان را در خبرنگاران مشاهده و برترین پکیج را از آژانس های همکار خبرنگاران تهیه کنید. بعلاوه می توانید لیست کاملی از جاهای تماشای آلمان را در خبرنگاران ببینید و برای سفرتان برنامه ریزی کنید.

گشت و گذار در شهر زیرزمینی فرانسه

جاذبه زیرزمینی Naours به عنوان یک معدن سنگ آهک در قرن دوازدهم کار خود را آغاز کرد و بعدها به یک شهر زیرزمینی تمام عیار و کامل تبدیل شد. این شهر زیرزمینی در زمان اوج خود یعنی در قرن هفدهم، میزبان 3 هزار نفر بود. این شهر برای مدت بیش از یک قرن، از دید همه پنهان شد و قبل از جنگ جهانی اول دوباره کشف شد. تونل های این شهر زیرزمینی دارای صدها اتاق و ده ها تالار است که از آن در دوران جنگ به عنوان استراحتگاهی برای سربازان استفاده می کردند. هزاران گرافیتی کشیده شده به وسیله سربازان فرانسوی، انگلیسی، اسکاتلندی، ایرلندی، استرالیایی و آمریکایی روی دیواره های آن دیده می گردد که تماشای آن ها مثل سفر در زمان است.

پناهگاه های بارسلون

این پناهگاه های زیرزمینی در واقع تونل های زیرزمینی متروکه و یک مرکز خرید زیرزمینی هستند که در سال 1990 بسته شد. البته این ها بیشتر از اینکه جاذبه گردشگری باشند، برای گردشگران کنجکاو جالب هستند. با وجود این، پناهگاه Refugi 307 به طور مرتب تورهایی برای بازدید دارد و یکی از بزرگ ترین پناهگاه های بارسلون از بین هزاران پناهگاه بمبی است که در این شهر وجود دارد. این پناهگاه از جان 2 هزار نفر در جریان حملات هوایی جنگ داخلی اسپانیا در دهه 1930 حفاظت نموده است.

کوچه های تاریخی ادینبورو

ادینبورو یک خیابان قرن هفدهمی دارد که حفظ و نگهداری شده است و البته برا تماشا آن باید به زیر زمین بروید. تورهای بازدید از این خیابان گردشگران را از مسیرهای سنگ فرش شده، محوطه ها و اتاق ها می گذرانند و داستان هایی در خصوص زندگی روزمره در این خیابان تعریف می نمایند. این خیابان تاریخی، شاهد رویدادهای متعددی در طول تاریخ بوده است.

این خیابان محل زندگی تعدادی از فقیرترین ساکنان شهر بوده است. تورهای شبانه برای بازدید از این خیابان هم وجود دارد که برای علاقه مندان به گردشگری وحشت، جالب خواهد بود.

غار پیش از تاریخ در اسپانیا

این غار در دهه 1800 میلادی کشف شد، غاری پر از استخوان حیوانات و هنرهای سنگی که قدمت آن ها به 11 هزار سال پیش از میلاد می رسید. این غارها یکی از 18 غار پارینه سنگی در شمال اسپانیا است که در مجموع با هم یکی از آثار ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو را تشکیل می دهند. یک موزه زیرزمینی هم در همین محدوده وجود دارد که قسمت هایی از هنرهای دیواره های غار در آن بازسازی شده است. به منظور حفظ این نقاشی های ارزشمند، هر هفته فقط 5 نفر به طور تصادفی از بازتماشامایندگان موزه انتخاب می شوند تا وارد غار شوند و نقاشی ها را از نزدیک ببینند.

قصر غرق شده استانبول

بازیلیکا سیسترن که در بین اهالی با نام قصر غرق شده مشهور است، یک آب انبار قدیمی و زیبا است که در دوران امپراتوری روم شرقی در سال 532 میلادی ساخته شده است. این قصر در مجاورت ایاصوفیه قرار گرفته است و دارای صدها ستون بزرگ است و ظرفیتی برابر با 17.5 میلیون گالن آب دارد.

برای بازدید از این قصر و سایر جاهای تماشای استانبول می توانید برترین آفر تور استانبول را از میان ده ها تور از فروشنده های معتبر در خبرنگاران پیدا و تهیه کنید.

بنای آجری زیرزمینی در بروکسل

این مجموعه تاریخی، انبارها و سردابه های قصر قدیمی بروکسل است که یکی از زیباترین قصرهای کل اروپا در دوران قرون وسطی بوده است. این قصر در یک آتش سوزی در سال 1731 ویران شد و بقایای آن متروکه ماند و سازه های نوی روی آن ساخته شد. قسمت های به جای مانده از آن اکنون بازسازی شده است و گردشگران می توانند از آن تماشا نمایند؛ از جمله انبارها و آشپزخانه قدیمی کاخ و حتی یک خیابان قرون وسطایی که قبلا سقفی به آسمان داشته است.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2094

به "تور ارزان اروپا: 9 شگفتی و جاذبه زیرزمینی در اروپا که ارزش تماشا دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: 9 شگفتی و جاذبه زیرزمینی در اروپا که ارزش تماشا دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید