اروپا در حال تبدیل شدن به یک کلمه بد به خاطر بحران مهاجرت است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، وزیر اقتصاد ایتالیا گفت: اروپا در حال تبدیل به یک کلمه بد است، آن هم به خاطر بحران مهاجرت و افزایش بی عدالتی و نابرابری در بین کشورهای منطقه یورو که خطر فروپاشی این قاره را افزایش داده است.

اروپا در حال تبدیل شدن به یک کلمه بد به خاطر بحران مهاجرت است

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله زیبایی زندگی به نقل از رویترز، پیر کارلو پادوان وزیر اقتصاد ایتالیا روز چهارشنبه در سخنانی تاکید نمود: اروپا در حال تبدیل به یک کلمه بد است، به خاطر مسائلی که بحران مهاجرت به وجود آورده و همچنین افزایش نابرابری در بین کشورهای عضو یورو که خطر فروپاشی قاره اروپا را افزایش داده است.

پادوان در ادامه توضیح داد: دولتهای اروپایی برای مقابله با مسائل بزرگ این منطقه، اقدامات کافی انجام نداده اند. اروپا در حال تبدیل شدن به یک کلمه بد است و این مساله بسیار جدی است.

پادوان ضمن اشاره به بحران بدهی بعضی کشورهای منطقه یورو در سال های اخیر، اضافه کرد: علاوه بر بحران بدهی، اکنون با یک تهدید بزرگتر روبرو هستیم و آن از بین رفتن احتمالی منطقه شینگن است چرا که بعضی کشورها تدابیری را برای کنترل مرزهای خود با هدف جلوگیری از ورود مهاجران خارجی اتخاذ نموده اند.

وزیر اقتصاد ایتالیا تاکید نمود: اگر شینگن با فروپاشی روبرو گردد، این مساله مخرب تر از بحران منطقه یورو خواهد بود.

بیش از یک میلیون مهاجر و آواره سال گذشته وارد مرزهای اروپا شده اند. پادوان گفت: بحران مهاجرت یک شوک زودگذر نخواهد بود و تغییرات ساختاری بزرگی با ما برای مدتی طولانی همراه خواهد بود.

ایتالیا که با بحران بدهی سنگینی روبرو است، بارها با سایر کشورهای اتحادیه اروپا رایزنی نموده است تا برای مدیریت بحران مهاجران خارجی به این کشور یاری نمایند. سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو برای سومین سال متوالی با رکود روبرو شده است.

پادوان در مورد برگزاری همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا نیز گفت: همه پرسی 23 ژوئن 3 تیرماه در مورد عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، یک نگرانی سیستمی به شمار می رود چرا که سایر کشورهای اروپایی نیز ممکن است یک اقدام مشابه را در نظر بگیرند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 634

به "اروپا در حال تبدیل شدن به یک کلمه بد به خاطر بحران مهاجرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا در حال تبدیل شدن به یک کلمه بد به خاطر بحران مهاجرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید