ترامپ: مانورهای مشترک با کره جنوبی دور ریختن پول است

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ترامپ رئیس جمهور آمریکا برگزاری مانورهای نظامی مشترک با کره جنوبی را هدر دادن پول توصیف کرد.

ترامپ: مانورهای مشترک با کره جنوبی دور ریختن پول است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یونهاپ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست سران گروه 7 در بیاریتز فرانسه مانور نظامی مشترک ایالات متحده-کره جنوبی را غیرضروری و دور ریختن پول توصیف کرد. این در شرایطی است که کره شمالی اخیرا آزمایش های موشکی متعددی در واکنش به برگزاری این مانورها انجام داده بود.

وی همچنین روز یکشنبه به خبرنگاران گفت پرتاب های موشکی کره شمالی به معنی نقض توافقش با کیم جون اون رهبر کره شمالی نیست.

ترامپ پیش از آغاز گفتگویش با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست گروه 7 با اشاره به آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی گفت: از این قضیه راضی نیستم. اما تکرار می کنم، رهبر کره شمالی توافق را نقض نکرده است.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: هفته گذشته از رهبر کره شمالی نامه ای بسیار زیبا دریافت کردم. ما صحبت می کنیم. او از کره جنوبی بخاطر برگزاری مانورهای نظامی ناراحت بود. فکر نمی کنم این مانورها ضروری باشند.

ترامپ با بیان اینکه صراحتا تصور می کند مانورهای مشترک غیرضروری است، تاکید کرد: من به اعضای تیمم گفته ام فکر می کنم این کار دور ریختن پول است.

اما شینزو آبه موضعی مخالف ترامپ داشت و گفت: موضع ما بسیار روشن است اینکه پرتاب موشک های کوتاه برد بالستیک توسط کره شمالی نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت در این زمینه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 369

به "ترامپ: مانورهای مشترک با کره جنوبی دور ریختن پول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: مانورهای مشترک با کره جنوبی دور ریختن پول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید