سوددهی 60درصدی آمازون در اوج همه گیری ویروس کرونا

به گزارش مجله زیبایی زندگی، سهام شرکت آمازون 60 درصد در سال جاری میلادی افزایش یافته و به ثروت جف بزوس، بزرگترین سهامدار آن افزوده است.

سوددهی 60درصدی آمازون در اوج همه گیری ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایرانبه نقل از رویترز، شرکت آمازون گفت بیشترین سوددهی را در تاریخ 26 ساله خود ثبت کرده است. فروش آنلاین و کسب و کار پیروز این شرکت در حمایت از بازرگانان دست سوم (بازرگانانی که نه تولید کننده هستند و نه کاربر) طی بحران همه گیری ویروس کرونا افزایش یافته است.

سهام آمازون، بزرگترین فروشنده آنلاین دنیا، 5 درصد افزایش یافته است.

در شرایطی که خرده فروشان سنتی مجبور شدند فروشگاه های خود را به خاطر تعطیلی های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا تعطیل کنند، شرکت آمازون 175 هزار نفر را طی ماه های اخیر استخدام کرده و تقاضا برای خدمات آن افزایش یافته است. شرکت آمازون گفت درآمد آن 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 88.9 میلیارد دلار رسیده است.

آمازون پیش بینی کرده بود احتمالاً در سه ماهه دوم سال جاری میلادی سودی نداشته باشد چون باید حدود 4 میلیارد دلار برای تجهیزات حفاظتی جهت ایمنی کارکنانش و سایر هزینه های مربوط به بیماری کووید19 خرج می کرد. آمازون این هزینه ها را انجام داد ولی هنوز هم 5.3 میلیارد دلار سود داشت، یعنی دو برابر درآمد خالص آن در سال گذشته میلادی.

جف بزوس که شرکت آمازون را در جولای 1994 راه اندازی کرده بود و حالا ثروتمندترین مرد دنیاست، طی بیانیه ای گفت سه ماهه دوم سال جاری میلادی یک سه ماهه غیرعادی دیگر بود.

سهام شرکت آمازون 60 درصد در سال جاری میلادی افزایش یافته و به ثروت بزوس، بزرگترین سهامدار آن افزوده است.

فروش آنلاین 45 درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی افزایش یافته و به 45.9 میلیارد دلار رسیده است.

خدمات دیگر آمازون هم تقاضای بالایی پیدا کرده است چون شرکت ها طی بحران کرونا به دفاتر مجازی روی آورده اند. درآمد خدمات شبکه آمازون (AWS) بیست و نه درصد افزایش یافته و به 10.81 میلیارد دلار رسیده است.

سود فعالیت های آمازون در تجارت بین الملل هم افزایش یافته است که بیشتر مربوط به افزایش هزینه کرد مصرف کنندگان در اروپا و ژاپن طی همه گیری ویروس کرونا میشود.

این شرکت پیش بینی می کند فروش خالص آن در سه ماهه سوم سال جاری میلادی بین 87 تا 93 میلیارد دلار باشد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 1183

به "سوددهی 60درصدی آمازون در اوج همه گیری ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوددهی 60درصدی آمازون در اوج همه گیری ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید