معاون ترامپ: فرماندهی فضایی ارتش آمریکا کارش را شروع می نماید

به گزارش مجله زیبایی زندگی، ایسنا نوشت: بر اساس اعلام معاون رئیس جمهور آمریکا انتها فرماندهی نظامی جدید ارتش این کشور موسوم به فرماندهی فضا در سرانجام ماه جاری میلادی قرار است افتتاح شده و کارش را شروع کند.

معاون ترامپ: فرماندهی فضایی ارتش آمریکا کارش را شروع می نماید

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا خبر افتتاح واحد فرماندهی فضا در ارتش آمریکا را در جریان نشستی با اعضای شورای ملی فضا در آمریکا گفت.

واحد فرماندهی فضای ارتش آمریکا شاخه جدیدی از این ارتش است که عهده دار فرماندهی متحد رزمی و راهنمایی عملیاتهای نظامی این کشور در حوزه فضا خواهد بود.

این واحد فرماندهی به مجرد عملیاتی شدن تبدیل به یازدهمین واحد فرماندهی رزمی متحد در ارتش آمریکا در کنار چندین فرماندهی دیگر از جمله فرماندهی راهبردی، فرماندهی عملیات های ویژه و واحدهای دیگر برخوردار از کارنمودهای تخصصی و یا واحدهای مختص مناطق جغرافیایی خاص خواهد شد.

مایک پنس در ششمین نشست نهاد تازه تاسیس شورای ملی فضا در آمریکا گفت: هفته آینده ما رسما این فرماندهی رسمی متحد جدید را که در آمریکا به عنوان فرماندهی فضای ایالات متحده شناخته خواهد شد برپا خواهیم کرد.

مایک پنس این خبر را در حالی که در زیر شاتل فضایی دیسکاوری ایستاده بود گفت؛ شاتلی که تلسکوپ مشهور هابل را در مدار زمین قرار داده است.

در عین حال ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز اظهار کرد: عملیات های واحد فرماندهی فضای آمریکا در تاریخ 29 اوت در مراسمی رسمی به منظور برپا شدن این شاخه جدید شروع خواهد شد.

مقام های آمریکایی گفتند که این واحد فرماندهی فضا در ارتش آمریکا بلافاصله بعد از افتتاح شدن عملیاتی شده و متشکل از 87 متخصص تحت نظارت ژنرال جان ریموند که هم اکنون فرمانده واحد فرماندهی فضای متعلق به نیروی هوایی آمریکا هست، خواهد بود.

سال 2018 دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیمش را برای تاسیس نیروی فضایی در ارتش آمریکا اعلام نموده و از تدارک بودجه برای این سازمان سخن گفت؛ بودجه ای که قرار است تا سال 2020 درباره آن تصمیم گرفته گردد.

ترامپ در ماه فوریه با امضای حکمی به پنتاگون دستور داد تا نیروی فضایی را در ارتش آمریکا به عنوان ششمین شاخه ارتش در کنار نیروهای زمینی، هوایی و دریایی به همراه نیروهای تفنگداران دریایی و گارد ساحلی تاسیس کند. با این حال نیروی فضایی به عنوان ششمین شاخه ارتش آمریکا و فرماندهی فضایی به عنوان یازدهمین واحد فرماندهی این ارتش دو موجودیت مجزا هستند.

پاتریک شاناهان معاون وزیر دفاع سابق آمریکا پیشتر در توئیتر گفت: نیروی فضایی یک نیروی تامین کننده پرسنل، دارایی ها و قابلیت ها در حمایت از عملیات های فضایی است اما فرماندهی فضایی واحد دیگری است که به عنوان واحد فرماندهی عملیاتی خدمت نموده و قابلیت ها در حوزه فضا را بکار گرفته و عملیات های فضایی را رهبری خواهد نمود.

مایک پنس در کوشش برای برطرف تردیدهای بعضی از منتقدان درباره این طرح ها گفت: حوزه فضا یک حوزه شرکت در رزم محسوب می گردد.

او تاکید نمود: نیروی فضایی آمریکا تضمین خواهد نمود که کشور ما برای دفاع از مردم ما و دفاع از منافع و ارزش های ما در حوزه وسیع فضا و همین طور در همین جا در روی زمین با تکنولوژی هایی که پشتیبان مسئله دفاع مشترک خواهند بود آمادگی دارد.

برآورد شده که نیروی فضایی آمریکا بالغ بر دو میلیارد دلار هزینه داشته و کنگره آمریکا همچنان در کوشش برای توافق در خصوص آن است اما ممکن است این نیروی فضایی در بودجه تصویب شده نامش باقی نماند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 279

به "معاون ترامپ: فرماندهی فضایی ارتش آمریکا کارش را شروع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون ترامپ: فرماندهی فضایی ارتش آمریکا کارش را شروع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید