ممنوع الخروجی یک شاهکار هنری!

به گزارش مجله زیبایی زندگی، دولت بریتانیا خروج نقاشی ارزشمند پل سزان که به یکی از گالری های لندن امانت داده شده بود را به طور موقت ممنوع نمود.

ممنوع الخروجی یک شاهکار هنری!

به گزارش خبرنگاران، دولت بریتانیا خروج تابلو نقاشی قرن نوزدهمی پل سزان را که مدت طولانی از سال 1980 به گالری کورتالد در لندن امانت داده شده بود را موقتا ممنوع نمود. این تابلو نقاشی چشم انداز که Hattenville نام دارد در سال 1882 به وسیله پل سزان نقاش مشهور فرانسوی خلق شد و ارزش آن 10 میلیون پوند، معادل 13 میلیون دلار برآورد شده است.

این تابلو نقاشی یکی از چندین اثر هنری ارزشمندی است که در سال گذشته ممنوعیت خروج در بریتانیا بر روی آن اعمال شده است. سیاست دولت بریتانیا به موسسات عمومی اجازه می دهد مهلتی برای جمع آوری بودجه مورد احتیاج به منظور خرید این تابلو نقاشی سزان فراهم گردد.

یکی از موسسات هنری بریتانیا باید تا خاتمه جولای هزینه مورد احتیاج برای نگه داشتن این اثر در داخل مرزهای بریتانیا را فراهم کند.

این تابلو نقاشی رنگ روغن یکی از چهار اثر هنری است که این هنرمند فرانسوی از چشم انداز های نورماندی در فرانسه خلق نموده است. این نقاشی نخستین بار به وسیله ویکتور شوکیه یک مجموعه دار مهم آثار امپرسیونیست قرن نوزدهم خریداری شد. بعد از مدتی این نقاشی در سال 1937 به ساموئل کورتالد مجموعه دار بریتانیایی و بنیان گذار موسسه هنری کورتالد رسید. در طول زمان، این نقاشی بین مجموعه داران خصوصی دست به دست شد تا اینکه به مالکیت مالک ناشناس کنونی عایدی.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 2109

به "ممنوع الخروجی یک شاهکار هنری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوع الخروجی یک شاهکار هنری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید