ویرانی هایی که کرونا از اقتصاد جهان برجای گذاشت

به گزارش مجله زیبایی زندگی، خبرنگاران: جدیدترین گزارش صندوق بین المللی پول درباره تاثیر کرونا بر اقتصاد نشان می دهد که خسارت های اقتصادی ویروس کرونا با هیچ بحران دیگری قابل مقایسه نیست.

ویرانی هایی که کرونا از اقتصاد جهان برجای گذاشت

به گزارش مجله زیبایی زندگی به نقل از ایبِنا، صندوق بین المللی پول (IMF) شرایط فعلی اقتصاد جهان را چنین توصیف می کند: بحران سلامت فعلی، می تواند اقتصاد را به سراشیبی سقوط بکشاند. بازنمود شوک های مالی در عرضه و تقاضا متفاوت از بحران های قبلی است. سیاست های بسیار ضروری برای حمایت از اقتصاد در شرایط همه گیری ویروس، حفظ روابط شبکه مالی و مالی بین کسب وکارها و کارگران، تسهیلات دهندگان و تسهیلات گیران، عرضه کنندگان و مصرف کنندگان نهایی در این شرایط بسیار مهم است. هدف اصلی، جلوگیری از آسیب دائمی مردم و کسب وکارها در بحران موقتی است.

گزارش جدید صندوق بین المللی پول، اثبات می کند که شیوع بیماری کووید-19 جهان را در شرایطی قرار داده که هیچ وقت تا کنون سابقه نداشته است. آسیب های مالی این ویروس، تا به حال از بحران مالی جهانی در سال های 2008-2009 نیز شدیدتر بوده است.

تا کنون، شرایط آسیب های ناشی از چین تعیین شده است. با توجه به سهم بالای چین از اقتصاد جهان، تعطیلی فعالیت های مالی در این کشور بر کل جهان آثار زیان باری داشته است.

در این کشور، میزان تولید کالا و خدمات در ماه فوریه به شدت کاهش یافت. بخش خدمات، آسیب بیشتری از تولید کالاهای صنعتی دید. همین مسئله، باعث افزایش فاصله طبقاتی و اجتماعی است.

نمودار زیر، فرایند شاخص مدیران خرید را نشان می دهد. این شاخص، با بررسی عملکرد 300 مدیر خرید که از 20 نوع صنعت مختلف هستند، به دست می آید. اگر این شاخص بالای 50 درصد باشد بهبود شرایط کسب و کار و کمتر از 50 درصد فرایند رکودی اقتصاد را نشان می دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: beauty-of-life.ir شناسه مطلب: 887

به "ویرانی هایی که کرونا از اقتصاد جهان برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویرانی هایی که کرونا از اقتصاد جهان برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید